Jedním z uživatelů stroje typu HHB 25-1 GS s nádobou o objemu 120 litrů poháněný čtyřtaktem Honda je obec Bítov na břehu Vranovské údolní nádrže, tedy známá a hojně navštěvovaná rekreační oblast díky blízkosti stejnojmenného hradu, krásné přírodě, možnosti koupání a rybolovu.

Starostovi Bítova Svatopluku Steffelovi jsme položili několik otázek:

Proč jste se rozhodli ke koupi tohoto komunálního vysavače?
Na náměstí máme krásný park pod korunami vzrostlých lip. Údržba cest je ale časově náročná, zvlášť na podzim. Pokud se používala klasická technika, tedy koště a lopata, stálo to spoustu času a námahy. Proto jsme se rozhodli koupit stroj, který by tuto práci zjednodušil a ulehčil. Firmu Garden Studio jsme našli na internetu.

K čemu a jak často stroj používáte?
Nasazujeme ho podle potřeby, ale dá se říci, že u nás vysavač pracuje od jara do podzimu minimálně třikrát týdně. Používáme ho ke sběru listí, nedopalků, papírů a podobných odpadků.

Máte vyčíslené náklady na jeho provoz?
Zatím ne. Pro nás je především důležité, že se usnadnila práce. Dříve úklid parku trval jednomu pracovníkovi skoro celý den, dnes to zvládne za dvě hodiny.

Jak jste se strojem spokojeni?
Mohu říci, že velice, protože nám usnadnil úklid a ušetřil spoustu času a námahy. Jedinou výhradu a současně podnět pro výrobce bychom měli k velikosti nasávací roury. Pro vysávání větších ploch, jako jsou parkové cesty, je dost malá, chtělo by to přídavný nástavec o šířce alespoň půl metru.

Co byste uvedl k poměru ceny k užitné hodnotě?
Ten je podle našeho názoru v pořádku. Cena je sice trochu vyšší, ale vyrovná se úsporou času a nákladů na pracovníka, který vykonával stejnou práci klasicky.

Doporučil byste pořízení vysavače dalším obcím?
Samozřejmě, že ano. Je to vynikající pomocník.